Aktuality


Uzavření knihovny během vánočních svátků

Vážení čtenáři, během vánočních svátků bude knihovna uzavřena, a to od úterý 25.12.2018 do čtvrtka 3.1.2019.  

Přeji vám krásné Vánoce plné pohody a děkuji za projevenou přízeň v letošním roce!


 Od 17.10. se bude v knihovně každou středu scházet Klub maminek. Více informací na plakátu.

 

OBRÁZEK : aaa.jpg

 

 

 


 

DOVOLENÁ V KNIHOVNĚ

Od úterý 21. srpna do čtvrtka 30. srpna 2018 bude knihovna z důvodu dovolené uzavřena.

 


 

UZAVŘENÍ KNIHOVNY

Ve čtvrtek 12. července 2018 bude místní knihovna z provozních důvodů zavřená.

 


 

Místní knihovna v Přibicích zve všechny na tvořivé odpoledne, kde se seznámite s tradiční výtvarnou technikou! Nepotřebujete nic víc, než chuť něco nového si vyzkoušet. Potřebný materiál bude dostupný. Cena 50,- Kč.

OBRÁZEK : enkaustika-plakat2.png

 


 

6. ROČNÍK NOCI S ANDERSENEM

Tak a je to za námi! V pátek 20. dubna 2018 se konala v pořadí již 6. Noc s Andersenem. Sešlo se celkem 23 dětí a 3 dospělí.

Začínali jsme v 18:00 hodin, kde se děti nejprve ubytovaly a zaujaly nejlepší pozice na spaní. Poté jsme si řekli, za jakým účelem se v knihovně scházíme, a kdo to byl vlastně ten pan Andersen. Letošním tématem byl Pejsek a kočička od Josefa Čapka, o kterém jsme si taktéž řekli pár vět. Následovala pohádka o tom, jak pejsek a kočička pekli dort. Poté jsme si rozdali pracovní listy, do kterých jsme měli, na základě přečtené pohádky, doplňovat správné informace.

Dalším úkolem bylo zapamatovat si, co pejskek s kočičkou dali do dortu a ingredience správně nalepit do pracovního listu. Nejlepší byli odměněni čokoládovými medailemi.

A jelikož venku bylo nádherné počasí, děti si přály jít na hřiště do parku nad knihovnou. Tam se všichni vyblbli a opět jsme se přesunuli do knihovny, kde jsme si dali večeři.

Jako zpestření jsme vyráběli indiánské čelenky a lapače snů, které měly zachytit škaredé sny. To zaujalo spíše holčičky, a tak kluci hráli hry.

Pak už se venku pěkně setmělo, a my jsme se vydali na stezku odvahy. Nakonec následoval přesun zpět do knihovny, kde jsme si losovali z krabice lístečky a podle krétkého úryvku jsme měli za úkol uhodnout příslušnou knihu. Děti byly na hádání velice šikovné a nejlepší hadačka byla odměněna čokoládovou medailí.

Kolem půlnoci se četly horory a pohádky, ale děti byly stále neúnavné a spát se šlo až kolem druhé hodiny ranní!!

A brzo se i vstávalo - v šest hodin ráno! Dali jsme si ke společné snídani buchty, které napekli maminky, ranní rozcvičku v parku a jako správní pejsci a kočičky jsme si upekli opravdický dort.

Ingredience jsme vyčmuchali na obecním úřadě a dali jsme se do pečení a zdobení vlastních dortíků.

Nakonec jsme si uklidili své spacáky, rozdali pamětní průkazy a vydali jsme se domů.
Děkuji všem rodičům a dobrovolníkům, kteří si udělali čas a pomohli při přípravě Andersenovské noci, napekli buchty, přespali jako dozor v knihovně či se jakkoliv zapojili.

Všem obrovské DÍKY!

Více ve fotogalerii.

 


***FUNKČNÍ KATALOG***

Dobrá zpráva při pondělku - konečně je funkční on-line katalog knihovny. Z pohodlí domova se tak budete moct podívat, zda je kniha, o kterou máte zájem, ve fondu naší knihovny.

 


Rok se s rokem sešel a nám se pomalu blíží již 6. ročník Noci s Andersenem, která se letos bude konat 20. dubna 2018.

Přihlášky si již nyní můžete vyzvednout v knihovně.

Bližší informace budou později upřesněny na tomto webu.

 OBRÁZEK : nsa2018-plakat-pejsek-kocicka-large.png

 


 

***Upozornění***

Ve čtvrtek 29. března bude knihovna otevřena pouze do 18:00 hodin.


 

Otevření knihovny !!!

Konečně jsme se dočkali! Po zhruba půlročním uzaření bude knihovna opět otevřena!

 

Tímto Vás zveme do nové knihovny, která bude poprvé otevřena v úterý 20. března 2018 v 15:00 hod.

Bude připraveno i malé občerstvení.

 

Otevírací doba zůstává stejná, a to úterý a čtvrtek od 16:30 do 19:30. Stejné zůstávají i poplatky, tj. dospělý 50,- Kč, důchodci 30,- Kč a děti do 15 let 10,- Kč na rok. Vzhledem k dlouhému uzavření knihovny budou téměř všichni čtenáři platit registrační poplatek. Tímto Vás tedy prosím, pokud půjdete do knihovny, vezměte si s sebou přesnou částku na zaplacení ročního registračního poplatku.

Co se však změnilo, je vstup do knihovny. Nyní se do knihovny nebude chodit stávajícím vchodem, jak jste byli zvyklí. Ale nový vstup je přesně na druhé straně, a do knihovny se bude chodit směrem od parku. Knihovna se, tak jak tomu bývalo, nenachází v přízemí, ale v nově vybudovaném podkroví. Pokud půjdete do knihovny, dejte se doprava, nahoru po schodech a jste v knihovně!

Je také potřeba zmínit, že přízemí je stále staveništěm, a tak je vstup na toto staveniště zakázán. Nabádám vás i ke zvýšené opatrnosti.

 

Na všechny se těším!

Vaše knihovnice Nikola Neubauerová

 OBRÁZEK : knihovna_vstup.jpg

 Označení vstupu do knihovny


 

Rekonstrukce knihovny krůček po krůčku

 

Srpen 2017 - Jak jste si už všichni stihli jistě všimnout, tak zhruba v polovině července započala rekonstrukce knihovny. Práce jsou v plném proudu, už není místnost, kde by se něco nedělo.

Září 2017 - Již teď jsou patrné změny v dětském oddělení, jsou vybourány prozatímní vchodové dveře, probouraný sklad, pomalu se začíná rýsovat i první patro, kde bude nová knihovna.

Říjen 2017 - Knihovna dostala novou střechu.

Listopad 2017 - Okno v bývalém dětském oddělení je nyní zazděno a v 1. patře jsou nasazená nová plastová okna. Dále se buduje schodište vedoucí do knihovny a koncem listopadu se bude malovat a pokládat nová podlaha.

Prosinec 2017 - Rekonstrukce pomalu ale jistě spěje ke konci. V nově vybudované knihovně v 1. patře (nad stávající knihovnou) je nově položená krásná podlaha, čerstvě vymalováno a nyní je na řadě práce instaletéra a elektrikáře. Dalo by se říct, že nejdůležitější práce jsou za námi a před námi je stěhování knihovny.

V sobotu 9.12. bylo přestěhováno zhruba 3 500 svazků knih z oddělení pro dospělé. Na řadě je stěhování dětského oddělení a Family Pointu.

Leden 2018 - Vybavení knihovny se postupně stěhuje nahoru do nových prostor. Je potřeba knihy vytřídit a veškeré vybavení očistit. Nahoru je nanošena spousta banánových krabic, které jsou plné knih. Je to spousta práce. Řemeslníci mezitím pracují na stavebních pracech v přízemí budovy. Všude so bourá, staví...a hlavně práší :-). Zatímco schody do patra se staví, tak schody do knihovny, kde byl stávající vchod, se bourají.

V pondělí 8.1. byly ze staré knihovny v přízemí odnošeny poslední krabice s věcmi. Bylo to celé dětské oddělení a Family Point.

A tak jsme se na to hned ve čtvrtek 18.1. vrhli a Family Point umístili do nové knihovny. Protřídily se veškeré hračky, očistily a umístily na novém místě.

V sobotu 20.1. jsme opět nelenili a třídili jsme knihy a ukládali je do polic. Byla odepsána spousta zastaralých, poškozených a nepůjčovaných knih. Odepsání těchto knih bylo potřeba, protože zabíraly spoustu místa a místo nich budou přibývat knihy nové. Z knihovny nemůžeme dělat archiv, ale knihovnu, která je pro čtenáře atraktivní a budou do ní rádi chodit.

V úterý 30. ledna došla do knihovny obří krabice, které obsahuje 48 nových knižních přírůstků pro dospělé. Máte se na co těšit !!!

První týden v únoru bylo na programu schodiště vedoucí do knihovny. Schodiště bylo zatím pouze vybetonované a řemeslníci pracovali na jeho obložení. Nyní už je obloženo a doplněno krásným zábradlím od místního kováře.

Poslední týden v únoru byl do knihovny přivezen nový kuchyňský blok a pracovalo se na jeho smontování. Taktéž máme nové plastové vstupní dveře! Nyní je na řadě internet, který by měl být co nejdříve hotov. Topit budeme ještě chvíli přímotopem, protože s topením to tak jednoduché zatím není. A myslím, že to i vydržíme, jen aby knihovna byla už konečně otevřená! Ale nebojte, teploučko bude! A i jeden přímotop knihovnu v podkroví krásně vytopí na tričkovou teplotu.

Nechci nic úplně slibovat, ale myslím, že snad za 14 dní už by mohlo být otevřeno! Samozřejmě vás o všem budu včas informovat!

 

Už se to pomalu rýsuje a nebude dlouho trvat a knihovna bude otevřená :-) Jak postupují práce můžete zatím průběžně sledovat ve fotogalerii.


 

*** UPOZORNĚNÍ ***

 

Vážení čtenáři a návštěvníci knihovny,

z důvodu rekonstrukce vnitřních prostor bude knihovna ZAVŘENÁ, a to až do ovdolání.

Výpůjční lhůta knih bude samozřejmě prodlužována. O aktuálním vývoji situace vás budu i nadále informovat na webových stránkách a facebooku.

 

OBRÁZEK : zavreno_obrazek.png

 


 

*ZKRÁCENÍ OTEVÍRACÍ DOBY*

Vážení čtenáři a návštěvníci knihovny,

z důvodu rekonstrukce knihovny bude zkrácena její otevírací doba. Nová otevírací doba bude každé úterý od 16:30 do 18:30, a to až do odvolání. Provoz dětského oddělení a Family Pointu je stále přerušen. Otevřeno bude pouze oddělení pro dospělé.

Prosím všechny naše čtenáře o velkou dávku trpělivosti a zachování přízně. Zároveň upozorňuji, že knihovna je nyní spíše staveništěm, a tak prosím, abyste dbali zvýšené opatrnosti. Po dokončení rekonstrukce se stávající i noví čtenáři mohou těšit na moderní a příjemný interiér s důstojným zázemím.

 


 

*** UPOZORNĚNÍ ***

Výpůjční doba knihovny během rekonstrukce od 8. 8. 2017:

 

úterý 8. 8.: OTEVŘENO od 16:30 - 18:00 hodin
čtvrtek 10. 8.: ZAVŘENO
úterý 15. 8.: ZAVŘENO
čtvrtek 17. 8.: ZAVŘENO
úterý 22. 8.: ZAVŘENO
čtvrtek 24. 8.: ZAVŘENO

Nezapomeňte se včas zásobit knihami na léto a navštivte knihovnu!

Knihy, které máte půjčené, budou automaticky prodlouženy!

 


 

PŘERUŠENÍ PROVOZU DĚTSKÉHO ODDĚLENÍ A FAMILY POINTU

Vážení čtenáři a návštěvníci knihovny,

z důvodu rekonstrukce knihovny bude od 25. 7. 2017 až do odvolání přerušen provoz dětského oddělení a Family Pointu. O znovuobnovení provozu vás budu včas informovat.

Děkuji za pochopení!

 


 

***UPOZORNĚNÍ***

Ve čtvrtek 6. července (státní svátek) bude knihovna ZAVŘENÁ.

 


 

Víte jaké jsou nejpůjčovanější knihy prvního pololetí roku 2017?

Oddělení pro děti:

1. Případ pro Tebe a Klub Tygrů. Záhadný duch - Thomas Brezina (5x)

2. Případ pro Tebe a Klub Tygrů. Chrám Bohů  - Thomas Brezina (5x)

3. Případ pro Tebe a Klub Tygrů. Gladiátorův zlatý poklad - Thomas Brezina (5x)

4. Případ pro Tebe a Klub Tygrů. Přízrak černého obra - Thomas Brezina (4x)

5. Velký případ pro Tebe a Klub Tygrů. Tajmství tříbarevné kočky - Thomas Brezina (2x)

 

Oddělení pro dospělé:

1. Vůně života - Táňa Keleová-Vasilková (5x)

2. Zlato(v)lásky - Blanka Hošková (3x)

3. Lék na smutek - Táňa Keleová-Vasilková (3x)

4. Hypnotizér - Lars Kepler (3x)

5. Paganiniho smlouva - Lars Kepler (3x)


 

Máte doma hračky s kterými si nikdo nehraje? Místní knihovna v Přibicích vyhlašuje v období 15.5. - 12.6.2017 sbírku hraček pro Family Point!

OBRÁZEK : obrazek00003.png

 


Fotografie z výstavy jsou uloženy ve fotogalerii. 

OBRÁZEK : vystava_fotografii_dh.png 


 

NEJPŮJČOVANĚJŠÍ KNIHY ROKU 2016

 Víte, jaké jsou nejpůjčovanější knihy roku 2016 v naší knihovně?

Oddělení pro dospělé

1. Hrana rozkoše - Eve Berlin (7x)

2. Hrana touhy - Eve Berlin (7x)

3. Hrana pokušení - Eve Berlin (6x)

4. Chytrá žena pro manžela přes plot skočí - Alena Jakoubková (6x)

5. Dva životy - Táňa Keleová-Vasilková (6x)

6. Měj mě rád - Eva Urbaníková (6x)

7. Deník Bridget Jonesové - Helen Fielding (5x)

8. Tribunál smrti - Noah Gordon (5x)

9. Zúčtování - Leo Kessler(5x)

10. Jumaroro - Sylva Lauerová (5x)

 

Oddělení pro děti

1. Sofie první (8x)

2. Čtyři kouzelné pohádky o princeznách - Walt Disney (8x)

3. Poník Pepíno (7x)

4. Příběh o prasátku Peppě - Neville Astley (7x)

5. Pohádky na dobrou noc 2 - Walt Disney (7x)

6. Pohádky o princeznách - Walt Disney (7x)

7. Pohádky na dobrou noc 1 - Walt Disney (6x)

8. Kam po dešti mizí louže - Walt Disney - (6x)

9. Muzeum dinosaurů - Jen Green (6x)

10. Zvířátka - F. Javier Puchades (6x)

 


 

*** UPOZORNĚNÍ ***

Ve čtvrtek 6.4. bude knihovna mimořádně otevřena od 15:30 do 18:30.

                    OBRÁZEK : pul_4.jpgOBRÁZEK : pul_7.jpg


 

5. ROČNÍK NOCI S ANDERSENEM

Pátý ročník noci s Andersenem je úspěšně za námi! A jaký vlastně byl? Děti říkaly, že se jim líbil. A děti přece vždycky mluví pravdu :-).

Začali jsme v 18:00 hodin. Děti se nejprve ubytovaly a poté je čekala návštěva. Jelikož se pan Andersen nemohl dostavit, poslal za nimi pana starostu, který jim přinesl zprávu od něj. Pověděl jim něco o jeho životě a o jeho knížkách. Poté jim paní knihovnice přečetla pohádku O malé mořské víle a vydali jsme se na hřiště za knihovnou, kde jsme chvíli řádili na prolézačkách. Pak jsme se šli do knihovny navečeřet a čekali jsme, než se setmí....

Po setmění jsme se vydali na stezku plnou úkolů. Děti byly rozděleny na dvě skupiny a vydaly se po dědině hledat světýlka. U každého světýlka byl úkol. Děti luštily Morseovu abecedu, hádaly pomocí hmatu předměty v krabicích, vyzkoušely svůj sluch, skládaly papírovou lodičku, puzzle, ...Poté jsme vyráběli v knihovně truhličky z krabic na vajíčka, do kterých jsme si později dávali poklad, který byl v knihovně ukryt. Hrálo se na kytaru, zpívalo, měli jsme noční stezku odvahu, vybarvovali jsme obrázky, ...

Kolem půlnoci se četly pohádky a o půl 1 jsme šli všichni spát.

A ráno se vstávalo brzy. Všichni jsme se společně nasnídali, uklidili si své spacáky a ještě jsme vypracovávali pracovní listy (hledání rozdílů, bludiště, křížovka). Měli jsme v plánu i ranní rozcvičku v parku, ale dětem se moc nechtělo a venku stejně foukal studený vítr, tak jsme to rozpustili dříve.

Děkuji všem rodičům a dobrovolníkům, kteří si udělali čas a pomohli při přípravě Andersenovské noci, napekli buchty, přespali jako dozor v knihovně či se jakkoliv zapojili. Všem obrovské DÍKY!

Více ve fotogalerii (některé fotky jsou bohužel málo kvalitní).

 

 


 

INFORMACE PRO VŠECHNY PÁTEČNÍ NOCUJÍCÍ V KNIHOVNĚ

 

 


 

Od 9.3. je v knihovně nový výměnný fond z Břeclavi (konkrétní přehled titulů naleznete v záložce "Nové knihy")

OBRÁZEK : 17197874_10202970486901293_1813996400_n.jpg

 


 

Březen - měsíc čtenářů

 

Místní knihovna v Přibicích nabízí:

OBRÁZEK : 17092120_10202929567158325_1522719455_n.jpg

 

 


 

 

Rok se s rokem sešel a nám se pomalu blíží již 5. ročník Noci s Andersenem, která se letos bude konat v pátek 31. března 2017.

Přihlášky si již nyní můžete vyzvednout v knihovně.

Bližší informace budou později upřesněny na tomto webu.

 

OBRÁZEK : plakat_nsa_2017.jpg

 


 

Dne 3.2. si připomeneme 20. výročí úmrtí Bohumila Hrabala (+ 3.2.1997) - nejznámějšího spisovatele moderní československé literatury 20. století. Přijďte si půjčit knihy Bohumila Hrabala do naší knihovny!

"Jak je ten svět pořád hezčí a hezčí. Ne že by byl, ale já ho pořád tak vidím".

 

OBRÁZEK : 16467326_10202821309051940_511818015_n.jpg

OBRÁZEK : 16507076_10202821309091941_52988649_n.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

V úterý 31. ledna bude knihovna ZAVŘENA.

Náhradní termín bude ve středu 1. února od 16:30 do 19:30.

 OBRÁZEK : images1.jpg

 


 

Vážení čtenáři přibické knihovny,
ráda bych Vás poprosila o pomoc při sbírání víček na malou Ellenku z Dolních Kounic.
Ellence slouží víčka na úhradu speciálního pobytu v rehabilitačním centru.
Krabici na víčka najdete v naší knihovně před výpůjčním pultem.
Budu velmi ráda, pokud se zapojíte, a Ellenku tak podpoříte!
Všem moc děkuji! :)

Příběh Ellenky:
Ellenka má DMO spastickou kvadruparézu - zatím prognoza. Ell je z dvojčátek. V bříšku se jí přestalo dařit a tak šly holky ven plánovaným císařským řezem ve 34.týdnu 14.7.2016. Narodila se s váhou 890g a 36cm. Bohužel 45 minut po porodu začal její boj o život. Nastaly velké křeče a záškuby, přestávala dýchat a tak ji museli silně utlumit. 14 dní po porodu byla převezena do dětské nemocnice v Brně, kde následovalo vyšetření magnetickou rezonancí. Ta odhalila, že Ell měla velké krvácení do mozku. Na mozku má tedy obrovské cysty a jen mozkomišní mok. Dle prognozy lékařů zůstane na úrovni novorozence. Ale my stále věříme a bojujeme s ní! Budeme jezdit do speciálního rehabilitačního centra. Jeden pobyt na 4 týdny v Axonu stoji 56 520,- + 12 500,- 4 týdny v bezbariérovém hotelu od Axonu. Proto jsme se rozhodli založit tuto stránku a poprosit širokou veřejnost o pomoc. Bude založen transparentní účet a budeme sbírat víčka. Budeme rádi za jakoukoli pomoc!

 

OBRÁZEK : 16142864_1807812239482360_8998123840714202067_n.jpg

 

 

 

 

OBRÁZEK : 16195334_1808371869426397_2609931268890774450_n.jpg

 


 

 

Odmaturovali byste z české literatury? Otestujte svůj přehled!

 

https://www.zena.cz/volny-cas/test-odmaturovali-byste-z-ceske-literatury-vyzkous/r~i:graphics:2995/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-5&redirected=1482311722

 

 


 

Přijďte si půjčit knihy s vánoční nebo zimní tématikou!

 

OBRÁZEK : 15555037_10202582908092065_389462727_n.jpg OBRÁZEK : 15570998_10202582908012063_684138655_n.jpg

 


 

Místní knihovna v Přibicích pořádala v sobotu 3. prosince Vánoční dílničku pro děti.

Každý si mohl vytvořit přání dle své vlastní fantazie, a tímto přáním obdarovat své nejbližší. Přání se tvořila s pomocí barevných papírů, vykrajovátek a otisků prstů. Dále si děti mohly vyrobit sněhuláka z ponožky, který měl největší úspěch, ozdobit baňky na stromeček a vytvořit svícínek ze zavařovací sklenice. Nechybělo ani zdobení perníků.

Vánoční atmosféru jsme si navodili vánočními koledami.

Myslím, že děti byly moc spokojené a odnesly si domů spoustu krásných výrobků.

Dílny se zúčastnilo 14 dětí, 2 maminky a 1 důchodkyně.

Více ve fotogalerii.

 


 

Nyní jsme i na Facebooku !

 

OBRÁZEK : img.obrazky_.cz_.jpg

 


 

Upozornění

 

Ve čtvrtek 1. prosince bude knihovna ZAVŘENA.

 

OBRÁZEK : zavreno_obrazek.png


 

OBRÁZEK : bez_nazvu275758.png

 


 

Dne 17. listopadu 2016 (státní svátek) bude knihovna OTEVŘENA!

 

OBRÁZEK : statni-svatek-17-11-den-boje-za-svobodu-a-demokracii.png

 


 

Dne 5. října 2016 uplynulo 80 let od narození spisovatele, dramatika a bývalého prezidenta Václava Havla. Přijďte si půjčit díla Václava Havla či díla o Václavu Havlovi do knihovny!!

OBRÁZEK : havel1.jpg OBRÁZEK : havel2.jpg

 

 


 

Dne 29.9.2016 jsme v knihovně měli akci pro děti s názvem Mandalománie aneb ralaxace při vybarvování obrázků.

 

Akce se velmi povedla, sešlo se nás celkem 12 dětí, převážně holčiček, ale i dva chlapci! Některé děti si vybarvily i více obrázků a Terezka Klívarová dokonce mandalu pomocí kružítka sama nakreslila!

 

Vyhodnotit nejhezčí obrázek bylo velmi složité! Avšak nakonec jsem vybrala obrázek Natálky Konečkové, která si může do knihovny přijít pro výhru :-)

Obrázky budou vystaveny v knihovně.

Více ve fotogalerii.

 


 

 MANDALOMÁNIE

relaxace při vymalovávání obrázků

 

 

 

29. září 2016 od 16:30 do 19:30

 

 Vhodné pro menší i větší děti

 Vyhodnocení nejhezčího obrázku

 Vybarvené mandaly budou vystaveny v Místní knihovně

Přijďte si každý vymalovat svůj obrázek

 


 

Až do 22. září bude v knihovně během výpůjční doby probíhat knihobraní. Přijďte si zdarma vybrat tituly vyřazené knihovnou!

 


 

!!  DOPORUČENÍ !!

Městská knihovna Pohořelice zve na besedu s paní Věrou Sosnarovou (viz odkaz)

 http://www.pohorelice.cz/beseda-s-pani-verou-sosnarovou


 

 

Místní knihovna v Přibicích pořádá 

                 

Den otevřených dveří

 

v sobotu 27. 8. 2016 od 8:00 do 14:00 hodin

 

 

 

Přijďte si prohlédnout prostory knihovny

 

Seznamte se s veškerými poskytovanými službami

 

Zaregistrujte se do knihovny

 

Pro děti výroba záložek do knihy a literární křížovka

 

Připraveno malé občerstvení

 

 

   

  

V rámci akce proběhne Knihobraní aneb druhá šance pro knihy

 

Nabídka vyřazených titulů zdarma k rozebrání

 

Máte doma zachovalé knihy a nevíte co s nimi? Nabídněte je knihovně